Menu
Tablet menu

Drawmer DL251

Informacje

Kompresor spektralny od Drawmer

Drawmer DL251

Kompresor Spektralny DL251, posiada ‘Dynamiczne Wzmocnienie Spektralne (D.S.E. – Dynamic Spectral Enhancement), pozwalające wyeliminować problemy występujące w kompresorach pełnego pasma, poprzez przywrócenie energii wysokiej częstotliwości utraconej w czasie procesu kompresji pełnego pasma.

Drawmer DL251

Wiadome jest, że kompresja, w swojej podstawowej formie, często usuwa wysokie częstotliwości z każdego materiału o szerokim paśmie. Jest to spowodowane faktem, że materiał ma zazwyczaj niższy poziom energii na wysokich częstotliwościach niż na niższych, a ponieważ kompresory pojedynczego pasma, nie reagują automatycznie na częstotliwości, wysokie częstotliwości są często tłumione razem z niskimi częstotliwościami. Zastosowanie wolnego czasu ‘attack’ w pewnym zakresie rozwiązuje ten problem, jednak sygnały zwierające dużo dźwięków harmonicznych (np: wokale, instrumenty strunowe, czy dęte), czy dynamiczne sygnały o silnym ‘czole’ (np.: fortepian, kick i werbel) często tracą nieco ze swojej czystości, co pociąga za sobą konieczność dalszej obróbki ‘audio’. Faktem jest, że wielu inżynierów dźwięku, którzy chcieliby zastosować kompresor w konkretnej sytuacji, unika tego rozwiązania, ze względu na poczucie, że ‘dźwięk coś na tym traci’.

‘Dynamiczne Wzmocnienie Spektralne (D.S.E. – Dynamic Spectral Enhancement), pozwala wyeliminować problemy występujące w kompresorach pełnego pasma, poprzez przywrócenie energii wysokiej częstotliwości utraconej w czasie procesu kompresji pełnego pasma. Ten system wzmacniających obwodów jest niezwykle efektywny w sytuacjach, kiedy kompresja i limitowanie są wykorzystywane w transmisji radiowej, lub w pełnych miksach w stereo mixdownach. ‘Dynamiczne Wzmocnienie Spektralne’ posiada wiele różnorakich zastosowań, podczas nagrywania indywidualnych komponentów na etapie multi-track, zwłaszcza przy gitarze akustycznej, fortepianie, instrumentach dętych i wokalu.

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiSerwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem