Kilka dni temu, na początku kwietnia 2020r, Minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił założenia nowego programu wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie.
a
A
MBS chce wyjść naprzeciw osobom, instytucjom oraz firmom, które w wyniku zaistniałych okoliczności znalazły się w kryzysowej sytuacji i chcą aplikować do tego programu MKiDN w celu uzyskania dotacji, oferując gotowe rozwiązania technologiczne oraz usługi, które mogą być wykorzystanie podczas przygotowania wniosku oraz realizacji uzyskanej dotacji.
Główne założenia programu dotacji MKiDN wskazują, że kosztami kwalifikowanymi nie mogą być zakupy środków trwałych, czyli sprzętu i oprogramowania o wartości powyżej 10.000 PLN netto. Mogą nimi natomiast być koszty wynajmu sprzętu J
Dlatego przygotowaliśmy kilka gotowych rozwiązań, które adresowane są zarówno dla indywidualnych artystów, jak też i firm oraz instytucji kultury, pragnących wnioskować o dotację i upowszechniać swoje działania artystyczne w internecie. Są to gotowe pakiety sprzętowe oraz usługowe, które mogą spełnić wymagania kwalifikacyjne tego programu MKiDN.
Co ważne, oferujemy nie tylko rozwiązania technologiczne i usługowe, ale także zapewniamy realne wsparcie przy tworzeniu takiego wniosku o dotację. Korzystamy z doświadczenia osób, które w ostatnich latach napisały już wiele pozytywnie ocenionych wniosków o dotacje MKiDN. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: audio@mbspro.com.pl
Jak robić nagrania lub streaming w warunkach kwarantanny?
Jest wiele narzędzi tego typu, ale zakładamy, że szukasz tych najprostszych, profesjonalnych i niedrogich. Najlepiej wykorzystujących chociaż część zasobów sprzętowych, które już masz. Prawda?
Jednym z najprostszych rozwiązań jest oczywiście strumieniowanie swoich występów jest skorzystanie z narzędzi społecznościowych, typu YouTube, Facebook, Instagram, ale… w ten sposób możesz tylko przekazywać jeden kadr ze swojego smartfona. To robią wszyscy, więc… sam wiesz. Szału nie ma 😉 W takiej sytuacji z pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja Cinamaker https://www.cinamaker.com/ która działa na dowolnym urządzeniu iOS.
Cinamaker to wirtualny mikser wideo, który może odbierać bezprzewodowo sygnał wideo z dźwiękiem aż z 4 innych smartfonów*! Na piątym urządzeniu mikser Cinamaker pozwoli Ci na żywo realizować „miks obrazu” i jednocześnie robić streaming do dowolnego serwisu online. W ten sposób możesz wspólnie ze swoim zespołem albo członkami rodziny zrobić naprawdę zaawansowaną produkcję live i to prosto ze studia lub… swojego salonu! Ustaw każdy ze smartfonów tak, by pokazywały inny plan (kadrowanie): bliski, średni, daleki, itp. A na piątym urządzeniu (wskazany iPAD ze względu na potrzebę wyświetlenia kilku obrazów z pozostałych „kamer” jednocześnie) będziesz wszystko miksować i robić streaming! Proste?
No dobrze, obraz wygląda dobrze, ale… co z dźwiękiem? Cinamaker jest genialnym rozwiązaniem także z tego punktu widzenia, wymyślonym dla twórców, którzy mają świadomość jak ważna jest w przekazie wideo jakość dźwięku! Otóż Cinamaker odbiera dźwięk bezprzewodowo ze wszystkich 4 smartfonów*, działających jako Twoje kamery oraz… dodatkowo z kolejnych 4 jako sam dźwięk* (bez obrazu)! W ten sposób możesz podczas swojego streamingu miksować dźwięk aż z 8 źródeł pochodzących z 8 różnych smartfonów! I wszystko to bezprzewodowo!
Aby Twój dźwięk ze smartfona miał profesjonalną jakość i świetnie brzmiał, potrzebujesz podłączyć do niego wysokiej jakości interfejs audio lub dedykowany mikrofon. Tak, możesz podłączyć 4 różne (lub takie same) urządzenia audio do 4 iPhone’ów i dźwięk z każdego z nich będzie miksowany na żywo razem z obrazem przez Cinamaker. A dodatkowo, możesz skierować do niego dźwięk z kolejnych nawet 4 smartfonów. Jeśli każy z nich wyposażysz w wysokiej jakości interfejs audio lub mikrofon USB, otrzymasz naprawdę profesjonalne brzmienie Twojej produkcji online!
* niektóre z cech oprogramowania mogą być dodatkowo płatne lub wymagać zakupu wersji płatnej Cinamaker Director Pad (cena $199, dostępna online)
Interfejsy audio dla smartfonów do produkcji live
Co zrobić, aby uzyskać jak najwyższej jakości dźwięk na każdym ze smartfonów? Tutaj z pomocą przychodzi firma Apogee Electronics z USA.
Grupa produktów firmy Apogee Electronics, takich jak: ONE, mikrofon USB HypeMiC, interfejs gitarowy JAM+ skierowana jest przede wszystkim do ludzi poszukujących najwyższej jakości dźwięku i przyjemnego, analogowego brzmienia, chcącymi zarejestrować lub na żywo opublikować swoją twórczość za niewielką cenę. Teraz, gdy utrudnione jest przemieszczanie się i korzystanie z profesjonalnych studiów nagraniowych, sprawa jakości dźwięku nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ nagrywając lub strumieniując swoją twórczość z domu, masz ograniczony dostęp do wielu studyjnych urządzeń, z których można korzystać w studio. Tym samym urządzenie, za pomocą którego nagrywasz / strumieniujesz dźwięk do internetu, ogrywać będzie kluczową rolę w zakresie jakości i brzmienia. Dlatego właśnie warto postawić na sprzęt Apogee Electronics, których wszystkie interfejsy i mikrofony produkowane są wyłącznie w USA, a jakość konwersji dźwięku (i wynikające z niej brzmienie Twoich nagrań) jej produktów jest wręcz legendarna i niedościgniona dla innych urządzeń w danej klasie cenowej. Wystarczy posłuchać ich i przekonać się samemu. Przedstawiamy wybrane urządzenia, które z łatwością i za rozsądne pieniądze (biorąc pod uwagę stosunek JAKOŚCI i BRZMIENIA dźwięku do ceny) pozwolą na realizację dowolnej produkcji w domowych warunkach.
Apogee ONE – to przenośny interfejs audio USB typu „wszystko w jednym”, który zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnego nagrywania / strumieniowania w domu, w podróży lub gdziekolwiek zechcesz / musisz pracować. Podłącz mikrofon, gitarę (do wejść XLR lub DI / jack ¼”) lub skorzystaj z wyjątkowego wbudowanego mikrofonu dookólnego, aby łatwo rejestrować muzykę lub sam głos bez kompromisów.
Apogee ONE pozwala na jednoczesne nagrywanie z 2 mikrofonów: za pomocą mikrofonu wbudowanego i zewnętrznego, korzystając z wiodącej w branży technologii konwersji AD / DA firmy Apogee(96khz) i wbudowanego przedwzmacniacza mikrofonowego. Za pomocą Apogee ONE można zarejestrować muzykę, a także podcasty i nagrania lektorskie, lub robić transmisje internetowe dowolnych treści dźwiękowych. ONE współpracuje z komputerami MacOS i Windows oraz smartfonami. Podłączając go do swojego iPhone’a, możesz w łatwy sposób strumieniować obraz z bardzo wysokiej jakości dźwiękiem z 2 źródeł jednocześnie: zewnętrznego i wbudowanego mikrofonu lub wbudowanego mikrofonu i zewnętrznego urządzenia liniowego (wyjście miksera) lub DI (gitara, bas, skrzypce z pick-upem, itp.)
Cena: 1299 PLN brutto
Apogee HypeMiC – to idealne połączenie mikrofonu pojemnościowego i interfejsu dźwiękowego z wbudowanym analogowym kompresorem (procesorem dynamiki), do którego bez problemu możemy podpiąć słuchawki w celu monitorowania nagrywanego sygnału, lub wejście linowe np. w urządzeniu przeznaczonym do streamingu. HypeMiC łączymy w prosty sposób za pomocą kabla USB z komputerem lub ze smartfonem / tabletem. Mikrofon umożliwia nagrania (lub streaming) w jakości 24bit/96kHz, a dzięki temu, że wyposażony jest w bardzo wysokiej jakości przetworniki (konwertery) firmy Apogee, o legendarnym wręcz brzmieniu, zapewnia on jakość nieporównywalną z jakimikolwiek tego typu urządzeniami na rynku. HypeMiC zawiera w zestawie także podstawkę (tripod nabiurkowy), uchwyt do statywu mikrofonowego oraz popflitr, dzięki czemu od razu można rozpocząć pracę, nagrywając (lub strumieniując) swój głos lub instrument (a nawet jedno i drugie naraz). Apogee HypeMic to idealny wybór dla lektorów oraz dziennikarzy, gdyż dzięki wbudowanemu procesorowi dynamiki (tzw. kompresor) i 3. łatwym do wyboru trybom kompresji dynamiki (delikatna, średnia i mocna) umożliwia nagranie / streaming głosu lektorskiego najwyżej jakości w prosty sposób, zamieniając biurko, mieszkanie w studio nagrań lub studio radiowe. Apogee HypeMiC to jedyny na rynku mikrofon USB, który zapewnia tak wysoką jakość nagrań / streamingu głosu, które są gotowe do broadcastu w internecie natychmiast. Na tym polega właśnie zalega wbudowanego procesora dynamiki, który pozwala uzyskać natychmiastowy rezultat w postaci dynamicznie skompresowanego dźwięku głosu / instrumentu, co pozwoli na jego lepszy odbiór na urządzeniach przenośnych, typu smartfony i laptopy. Nie musisz znać się na realizacji dźwięku – wybór jednego z 3. gotowych ustawień kompresji zapewni ci błyskawiczną gotowość do pracy z jakością porównywalną z profesjonalnym studiem nagrań!
Dodatkowo wyjście stereo wbudowane w mikrofon pozwoli Ci podłączyć do niego słuchawki lub głośniki aktywne, albo… wpiąć wyjście sygnału z mikrofonu do urządzenia zewnętrznego, np. miksera wideo lub urządzenia strumieniującego.
Tego, jak brzmią nagrania zrealizowane z Apogee Hype MiC, możesz posłuchać na naszej dedykowanej stronie: www.spiewajinagrywaj.pl
Cena: 1895 PLN brutto
Apogee JAM+ – to 1. kanałowy interfejs audio USB, który sprawia, że nagranie lub streaming instrumentu takiego jak: gitara elektryczna, gitara basowa, instrumentu klawiszowego (mono) a nawet dźwięku zebranego przez mikrofon dynamiczny lub po prostu wyjścia mono ze miksera używanego do nagłośnienia / transmisji nigdy nie było prostsze. Jak przystało na firmę Apogee Electronics, dźwięk nagrywany jest w rozdzielczości 24bit/96kHz. Apogee JAM+ posiada tryb pracy dla czystego bądź przesterowanego sygnału, a tryb pracy ,,drive” powoduje nasycenie dźwięku harmonicznymi w taki sposób, że wirtualne wzmacniacze i efekty brzmią dużo bardziej realistycznie. Wraz z interfejsem otrzymujemy zestaw efektów BIAS FX, emulujących wzmacniacze gitarowe.
Sygnał odtwarzany przez Jama+ możemy monitorować przez jego wyjście słuchawkowe lub podłaczyć go do monitorów odsłuchowych.
W odpowiedniej konfiguracji JAM+ może idealnie nadawać się do streamingu internetowego – podłącz swojego JAM+ do iPhone’a, smartfona, Maca lub PC i przesyłaj światu za pomocą Internetu co tylko zechcesz.
Cena: 749 PLN brutto
Do współpracy z mikserem wideo Cinamaker (lub inną tego typu aplikacją) możesz wybrać dowolną kombinację powyższych interfejsów firmy Apogee!
Przykładowe zestawy mobilnych urządzeń Apogee dla artystów do streamingu i nagrań:
Solista + instrument akustyczny (wokal + gitara, pianino, itp.):
2x Apogee Hype MiC lub 1x Apogee ONE + dowolny mikrofon dynamiczny / pojemnościowy z wejściem XLR.
Duet wokalno – instrumentalny (np. 2 wokale + 2 gitary lub 1 pianino):
2x Apogee Hype MiC + 2x Apogee JAM+
2x Apogee Hype MiC + 1 x Apogee ONE (wtedy 1 z gitar musi być podłączona przez pick-up a przed drugą należy umieścić mikrofon wbudowany w ONE)
2x Apogee ONE + 2 x dowolny mikrofon dynamiczny / pojemnościowy z wejściem XLR.
4x Apogee Hype MiC (2 mikrofony dla wokali, 2 dla instrumentów, a w przypadku pianina 2 mikrofony zapewnią dźwięk stereo)
Kwartet wokalno – instrumentalny (np. 1 wokal, 2 gitary, instrument perkusyjny, np. cajon):
4x Apogee Hype MiC
2x Apogee Hype MiC + 2x Apogee JAM+
2x Apogee Hype MiC + 1 x Apogee ONE + dowolny mikrofon dynamiczny / pojemnościowy z wejściem XLR.
2x Apogee Hype MiC + 2x Apogee ONE + 2x dowolny mikrofon dynamiczny / pojemnościowy z wejściem XLR.
2x Apogee Hype MiC + 1x Apogee JAM+ 1x Apogee ONE + dowolny mikrofon dynamiczny / pojemnościowy z wejściem XLR.
Kwintet wokalno – instrumentalny (np. 2 wokale, 2 gitary, 1x bas, 1x perkusja, 1x pianino lub klawisze)
4x Apogee Hype MiC + 1x Apogee JAM+ (bas) + 2x Apogee ONE (mikrofony wbudowane – stereo perkusja, wejście DI dla klawiszy, wejście XLR dla mikrofonu do stopy) + dowolny mikrofon dynamiczny do stopy z wejściem XLR.
Oczywiście to tylko wybrane propozycje. Zapraszamy do kontaktu z nami lub z jednym z naszych autoryzowanych dealerów, w celu uzgodnienia indywidualnej konfiguracji. Zobacz też przykłady nagrań wideo zrealizowanych przy użyciu mikrofonów USB Apogee na naszej dedykowanej stronie: www.spiewajinagrywaj.pl
Napisz do nas: audio@mbspro.com.pl
Pandemia koronawirusa zaciemniła krajobraz dźwięku na żywo, wydarzenia zostały anulowane, miejsca pracy utracone, a muzycy żyją w izolacji. Ponieważ przemysł stoi w obliczu niepewnych czasów, dostawcy technologii przyspieszają wspieranie profesjonalistów audio dzięki rozszerzonym zasobom edukacyjnym online. My również dołączamy do tej form wsparcia, oferując pomoc – poprzez połączenia zdalne online – w konfiguracji systemów dźwiękowych pozwalających na profesjonalną realizację nagrań oraz streamingu z dźwiękiem najwyższej jakości, jaką oferują interfejsy audio firmy Apogee Electronics z USA.
Jak strumieniować muzykę lub inne formy sztuki (spektakl, stand-up, itp.) online? Jest wiele rozwiązań tego typu, przeznaczonych do pracy z profesjonalnymi kamerami filmowymi, video czy nawet automatycznymi typu PTZ. Popularną aplikacją tego typu dla komputerów PC jest VMix https://www.vmix.com/ która nawet w podstawowych wersjach pozwala na realizację profesjonalnej realizacji, a w połączeniu z odpowiednią kamerą PTZ wyposażoną w protokół NDI|HX, pozwala na produkcję z minimalną obsługą techniczną. Przedstawiamy proponowaną przez nas linię wybranych kamer PTZ firmy Panasonic, wyposażonych w ten protokół:
AW-HN38H https://business.panasonic.pl/professional-camera/zintegrowana-kamera-ptz/AW-HE38
AW-UN70 https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/aw-un70
AW-HN130 https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/aw-hn130
AW-UE150 https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/4K_50p_Professional_PTZ_Camera/AW-UE150
Profesjonalny dźwięk w czasach kwarantanny
Teraz skupimy się na profesjonalnych rozwiązaniach audio, pozwalających na miksowanie i nagrywanie lub strumieniowanie dźwięku na żywo w sytuacji, której dobrze jest zachować odległości między osobami uczestniczącymi zarówno w nagraniu jak i w jego technicznej realizacji. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być urządzenia audio pracujące z protokołami sieciowymi DANTE lub Waves Sound Grid. Szczególnie ten ostatni ma idealne zastosowanie dla koncertów online. Liderem w tej dziedzinie pod względem jakości dźwięku jest firma Apogee Electronics z USA. Stworzony przez nią modularny wielokanałowy interfejs audio Symphony Mk II jest dostępny w wersjach zgodnych z każdym z tych protokołów. W przypadku SoundGrid podłączenie Symphony Mk II przez sieć IP pozwala nie tylko na przesyłanie wielkonaławego dźwięku o najwyższej jakości na duże odległości (do 100m), ale także na profesjonalną realizację miksu LIVE bez konieczności używania konsolety. Wystarczy kupić aplikację Waves eMotion LV1 i zainstalować ją na dowolnym laptopie, który będzie korzystać z dźwięku dostarczanego przez Apogee Symphony Mk II poprzez protokół SoundGrid. Dzięki tej aplikacji można zrealizować nie tylko miks koncertu czy spektaklu, ale także miks monitorów dla artystów, jeśli korzystają ze słuchawek. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację MyMon dla iOS / Android i już można bezprzewodowo odbierać indywidualny miks douszny bezpośrednio na swój smartfon.
Jeżeli podłączymy do tego samego switcha komputer realizujący miks obrazu oraz streaming, i ustawimy w nim jako źródło dźwięku bezpłatny sterownik SoundGrid, wówczas może on otrzymać miks stereo zrealizowany na komputerze pracującym z mikserem eMotion LV1.
Dzięki wielokanałowemu interfejsowi Apogee Symphony Mk II SoundGrid możesz w końcu wejść na scenę – w klubie, w teatrze, czy w studio – a następnie podpiąć się ze swoim mikrofonem do jego wejść mikrofonowych (wymagana karta Apogee 8MP) a interfejs do istniejącej sieci Soundgrid. A jeśli jeszcze takiej nie masz, to możemy w tym pomóc. Wyposażymy każdy budynek w okablowanie strukturalne, sprzęt sieciowy i interfejsy audio wykorzystujące TCPIP.
Zestawy profesjonalnych interfejsów audio do nagrań i streamingu w internecie:
System 4 kanałowy dla klasyki:
1x Apogee Quartet (4 wejścia mikrofonowe) + zestaw mikrofonów instrumentalnych REMIC Quatro Kit (4 mikrofony instalowane wewnątrz instrumentów smyczkowych)
System 8 kanałowy:
1x Apogee Symphony Mk II SG 8x8x8 z kartą 8MP (8 preampów mikrofonowych najwyższej klasy) + mikser eMotion LV1 + switch Cisco
System pozwala na jednoczesne nagrywanie / streaming 8 źródeł dźwięku z wejść analogowych (w tym 8 preampów mikrofonowych). Można też dodatkowo podłączyć do interfejsu Symphony Mk II uzupełniające urządzenie z cyfrowymi wyjściami ADAT lub AES3 (np. inny przedwzmacniacz mikrofonowy)
System 16 kanałowy:
1x Apogee Symphony Mk II SG 16×16 z kartą 8MP (8 preampów mikrofonowych najwyższej klasy) + mikser eMotion LV1 + switch Cisco
System pozwala na jednoczesne nagrywanie / streaming 16 źródeł dźwięku z wejść analogowych. Oprócz wbudowanych 8 preampów mikrofonowych można wykorzystać dodatkowe 8 z innych analogowych urządzeń, jeśli są dostępne w studio.
Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami pod adresem: audio@mbspro.com.pl w celu przedstawienia oferty na wybrane rozwiązanie video i / lub audio, pozwalającej na ubieganie się o dotację. Możemy też zaoferować wynajem takich zestawów, umożliwiając uznanie wydatków za korzystanie ze sprzętu jako koszty kwalifikowane programu dotacyjnego.
——————————————————
DLA KOŚCIOŁÓW i ZWIĄZKÓW WYZNANIOWYCH
Jak strumieniować muzykę lub inne formy sztuki (spektakl, stand-up, itp.) online? Jest wiele rozwiązań tego typu, przeznaczonych do pracy z profesjonalnymi kamerami filmowymi, video czy nawet automatycznymi typu PTZ.
Najprostsze rozwiązanie to oczywiście jeden smartfon. Można też skorzystać z 2 lub więcej smartfonów, tworząc miks obrazu, który pozwoli uczestnikom transmisji na lepszy kontakt wzrokowy podczas ważnych momentów. W tym celu polecamy bezpłatną aplikację Cinamaker która działa na dowolnym urządzeniu iOS. Więcej o niej można przeczytać tutaj: https://www.cinamaker.com/
Dla zastosowań bardziej zaawansowanych, w których planowane jest użycie profesjonalnej kamery lub kamery zdalnej typu PTZ popularną aplikacją tego typu (przeznaczoną dla komputerów PC) jest VMix https://www.vmix.com/ która nawet w podstawowych wersjach pozwala na realizację profesjonalnej realizacji, a w połączeniu z odpowiednią kamerą PTZ wyposażoną w protokół NDI|HX, pozwala na produkcję z minimalną obsługą techniczną. Przedstawiamy proponowaną przez nas linię wybranych kamer PTZ firmy Panasonic, wyposażonych w ten protokół:
AW-HN38H https://business.panasonic.pl/professional-camera/zintegrowana-kamera-ptz/AW-HE38
Interfejs audio który zapewni profesjonalny dźwięk
Dźwięk jest również bardzo ważnym elementem każdej transmisji z religijnej uroczystości. Niestety, bardzo często jest on traktowany nieco po macoszemu, wskutek czego jakość dźwięku, a co za tym idzie, zrozumiałość mowy i przekazu, ulegają pogorszeniu. Ma to znaczenie szczególnie dla starszych słuchaczy oraz osób korzystających z urządzeń mobilnych, których głośniki nie zapewniają odpowiedniej jakości i głośności odbieranego dźwięku. Poniżej przygotowaliśmy kilka rozwiązań tych problemów:
Interfejsy audio dla smartfonów do transmisji live
Grupa produktów firmy Apogee Electronics, takich jak interfejs ONE oraz JAM+ skierowana jest przede wszystkim do ludzi poszukujących najwyższej jakości dźwięku i przyjemnego, analogowego brzmienia, zapewniającymi bardzo wysoką jakość transmisji za niewielką cenę.
Apogee ONE – to przenośny interfejs audio USB typu „wszystko w jednym”, który zapewnia wszystko, co jest potrzebne do profesjonalnego nagrywania / strumieniowania w kościele. Wystarczy podłączyć do niego mikrofon (wejście mono jack ¼”) lub skorzystać z wyjątkowego wbudowanego mikrofonu dookólnego, aby łatwo rejestrować i strumieniować dźwięk bez kompromisów jakościowych. Apogee ONE pozwala na jednoczesne nagrywanie z 2 mikrofonów: za pomocą mikrofonu wbudowanego i zewnętrznego, korzystając z wiodącej w branży technologii konwersji AD / DA firmy Apogee (96khz) i wbudowanego przedwzmacniacza mikrofonowego. Za pomocą Apogee ONE można robić transmisje internetowe dowolnych treści dźwiękowych. ONE współpracuje z komputerami MacOS i Windows oraz smartfonami iOS. Podłączając go do iPhone’a, można w łatwy sposób strumieniować obraz z bardzo wysokiej jakości dźwiękiem miksowanym z 2 źródeł jednocześnie: zewnętrznego i wbudowanego mikrofonu lub wbudowanego mikrofonu i zewnętrznego urządzenia liniowego (wyjście miksera w kościele).
Cena: 1299 PLN brutto
Apogee JAM+ – to 1. kanałowy interfejs audio USB, który sprawi, że dźwięk z wyjścia mono z miksera używanego do nagłośnienia / transmisji zabrzmi z wyjątkową jakością. Jak przystało na firmę Apogee Electronics, dźwięk nagrywany jest w rozdzielczości 24bit/96kHz.
W odpowiedniej konfiguracji JAM+ może idealnie nadawać się do streamingu internetowego – wystarczy podłączyć Apogee JAM+ do iPhone’a, smartfona, Maca lub PC i można przesyłać światu za pomocą Internetu.
Cena: 749 PLN brutto
Porównanie jakości dźwięku transmisji Mszy z użyciem JAM+ i bez użycia:
Msza bez Apogee JAM+ https://www.facebook.com/Mszaufranciszka/videos/237418580719594/
Msza z wykorzystaniem Jama+ https://www.facebook.com/Mszaufranciszka/videos/1437219096449752/
Jakość dźwięku Apogee JAM+ i Apogee ONE jest bardzo porównywalna. Różnią się one przede wszystkim funkcjonalnością i ilością obsługiwanych jednocześnie kanałów audio: JAM+ obsługuje tylko 1, natomiast ONE może obsługiwać jednocześnie 2.
Minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił założenia nowego programu wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie.
„Kultura w sieci” to środki na zmianę formy upowszechniania działalności twórczej lub prezentacji jej efektów w elektronicznych kanałach komunikacji, przede wszystkim w Internecie. Budżet programu wynosi 20 mln zł. Wnioski można składać do 20 kwietnia.